Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem

Logo - Biblioteka Publiczna Gminy Zamość  z/s w Mokrem

Deklaracja dostępności

1. Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem (Mokre 116, 22-400 Zamość, tel: (84) 616-65-64, fax: (84) 616-65-64, email: biblioteka.mokre@bpgz.pl), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem.

2. Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2016-09-17.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-05.

3. Dane kontaktowe

W przypadku utrudnień w dostępności strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dyrektor Elżbieta Stankiewicz, e-mail: biblioteka.mokre@bpgz.pl. Można także zadzwonić na numer telefonu 84 616 65 64. Tą samą drogą można złożyć wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargę na niewystarczające zapewnienie dostępności.

4. Status pod względem zgodności z ustawą

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego www.bibliotekamokre.pl/ 

Data publikacji strony internetowej: 17.09.2016

Ostatnia większa aktualizacja: 05.01.2021

Aktualizacje pojedynczych elementów są sprawdzane na bieżąco

Dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. 

Email: biblioteka.mokre@bpgz.pl

Telefon: (84) 616 65 64

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań administratora serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie będą niedostępne z uwagi na fakt, że opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

- zamieszczone publikacje w formacie plików PDF nie są dostępne cyfrowo (ich treść zostanie sukcesywnie zastąpiona formą dostępną do odczytu)

- część fotografii oraz galerii zamieszczonych w serwisie nie posiada opisów alternatywnych

(istnieje też część opublikowanych zdjęć, które mają wyłącznie charakter promocyjny lub też nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań, stąd nie są opisane tekstem alternatywnym)

- nagrania video nie posiadają napisów, audio-deskrypcji ani treści alternatywnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

- część plików nie jest dostępnych cyfrowo

- strona nie jest w pełni dostępna z poziomu klawiatury i nie posiada ułatwień w postaci skip linków

- częściowy brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów

- nie wszystkie linki posiadają atrybut „tytuł”

 

Wyłączenia

- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

- treści archiwalne nie wykorzystywane do bieżących zadań Biblioteki Publicznej Gminy Zamość opublikowane przed 23 września 2019 roku i nie poddawane od tego czasu przebudowom i zmianom zostały wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności

 

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

- większość treści udostępnionych w serwisie jest dostępna dla programów odczytu ekranu

- na stronie udostępniony został dla użytkowników czytnik strony

- możliwość powiększenia lub zmniejszenia strony

- możliwość podkreślenia aktywnych linków

- możliwość wyboru czytelnej czcionki

- mapa strony

- wersja kontrastowa

- wersja w skali szarości

- wersja z odwróconymi kolorami

- możliwość zmiany rozmiaru tekstu

- linki otwierają się w nowym oknie

- dopracowania wymaga możliwość nawigacji za pomocą klawiatury; na chwilę obecną użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą poruszać się po serwisie za pomocą klawisza TAB (Skróty klawiaturowe: TAB - przejście do kolejnego elementu, SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu)

- staramy się pisać zrozumiałe teksty oraz formatować je w sposób zgodny z zasadami dostępności

- zdjęcia i grafiki wykorzystywane do realizacji bieżących zadań biblioteki są opatrzone opisem alternatywnym

 

Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

Oświadczenie sporządzono dnia: 31.03.2020 r.

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2020-11-26

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny

 

Administrator strony dokłada wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

 

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP:

  • podwyższony kontrast (kontrastowe tło, elementy graficzne, wyszczególnione elementy nawigacyjne zawierające wyraźny focus w postaci ramki widocznej w trakcie nawigacji za pomocą klawiatury),
  • możliwość powiększenia/pomniejszania wielkości tekstu na stronie,
  • uporządkowana przejrzysta mapa strony,
  • artykuły, sekcje zawierają nagłówki ułatwiające nawigację za pomocą klawiatury,
  • treść artykułów, publikacji dostępna jest z poziomu menu uporządkowanego w postaci hierarchicznej listy, w której każdy element jest aktywnym odnośnikiem do opisywanej pozycji menu, menu dostępne również za pomocą skrótów klawiaturowych,
  • strona internetowa dostosowana do łatwego powiększania z poziomu menu przeglądarki.

5. Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-31. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

6. Informacje na temat procedury

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem Elżbieta Stankiewicz, e-mail: biblioteka.mokre@bpgz.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (84) 616 65 64. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

 

Informacja o procedurze

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać: dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem; wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, które mają być dostępne cyfrowo; wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Podmiot publiczny odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku gdy podmiot publiczny nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

https://www.rpo.gov.pl/

7. Skróty klawiaturowe

Wykorzystanie skrótów klawiaturowych ułatwia korzystanie z serwisu. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

8. Dostępność architektoniczna

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI ARCHITEKTONICZNEJ

Biblioteki Publicznej Gminy Zamość

Każdy pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Zamość ma obowiązek udzielenia pomocy w załatwieniu sprawy osobom ze szczególnymi potrzebami w miejscu jej przybycia do Biblioteki.

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem

Mokre 116, 22-Zamość

bibliotekamokre@wp.pl

biblioteka.mokre@bpgz.pl

  1. Wstęp do budynku Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem możliwy jest przez wejście od strony szosy głównej,  
  2. Wejście główne do budynku nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się wjazd umożliwiający osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  3. Korytarze i  przejścia dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  4. Toaleta jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  5. Wejściem głównym można dostać się do: Wypożyczalni, Czytelni Prasy i Internetowej, pomieszczeń biurowych, socjalnych.
  6. Poruszanie się po budynku odbywa się w przestrzeni komunikacji poziomej:
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W Bibliotece Publicznej Gminy  Zamość nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Kalinowicach: Kalinowice 62, 22-400 Zamość, tel. 84 616 71 09

biblioteka.kalinowice@wp.pl

  1. Biblioteka nie posiada odrębnego wejścia do swojej siedziby, (wspólnie z Centrum Usług Wspólnych).
  2. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od głównej ulicy,
  3. Wejście do biblioteki posiada bariery architektoniczne: przed wejściem znajdują się schody uniemożliwiające wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  4. Na parkingu za budynkiem wyznaczone jest 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej,
  5. Lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wąskie pomieszczenie),
  6. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Kalinowicach, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Kalinowicach nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Lipsku, Lipsko 197, 22-400 Zamość, tel. 84 641 28 43

biblioteka.lipsko@wp.pl

  1. Filia w Lipsku znajduje się w budynku  Remizy obok Apteki.
  2. Biblioteka posiada odrębne wejście do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony szosy,
  4. Wejście do biblioteki nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się podjazd umożliwiający osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wejście do biblioteki,
  5. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  6. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Licheniu Starym, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Lipsku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Płoskiem, Płoskie 139, 22-400 Zamość, tel. 84 631 43 02

biblioteka.ploskie@wp.pl

  1. Filia w Płoskiem znajduje się w budynku  Szkoły Podstawowej w Płoskiem.
  2. Biblioteka nie posiada odrębnego wejście do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony parkingu szkoły,
  4. Wejście do biblioteki nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  5. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  6. Toaleta jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Płoskiem, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Płoskiem nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Sitańcu, Sitaniec 422, 22-400 Zamość, tel. 84 616 94 29

biblioteka.sitaniec2@wp.pl

  1. Filia w Sitańcu znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Sitańcu.
  2. Biblioteka nie posiada odrębnego wejścia do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony drogi wojewódzkiej,
  4. Wejście do biblioteki nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  5. Lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  6. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Sitańcu, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Sitańcu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Wysokiem,  Wysokie 154, 22-400 Zamość, tel. 84 638 45 60

biblioteka.wysokie@wp.pl

  1. Filia w Wysokiem znajduje się w budynku  Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem,
  2. Biblioteka nie posiada odrębnego wejście do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony głównej szosy
  4. Wejście do biblioteki nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  5. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  6. Toaleta jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Wysokiem, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Wysokiem nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Zawadzie, Zawada 271, 22-400 Zamość, tel. 84 616 80 75

biblioteka.zawada@wp.pl

  1. Filia w Zawadzie znajduje się w budynku Remizy w Zawadzie.
  2. Filia posiada odrębne wejście do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony parkingu remizy.
  4. Wejście do biblioteki posiada bariery architektonicznych: przed wejściem znajdują się schody uniemożliwiające wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  5. Lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wysokie progi),
  6. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Zawadzie, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Zawadzie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

 

Filia w Żdanowie, Żdanów 124 a, 22-400 Zamość tel. 84 627 54 75

biblioteka.zdanow@wp.pl

  1. Filia w Żdanowie znajduje się w budynku razem ze Świetlica Wiejską w Żdanowie.
  2. Biblioteka nie posiada odrębnego wejście do swojej siedziby.
  3. Wstęp do filii bibliotecznej możliwy jest od strony parkingu biblioteki,
  4. Wejście do biblioteki nie posiada barier architektonicznych: przed wejściem znajduje się podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
  5. Lokal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskie progi lub ich brak),
  6. Toaleta jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
  7. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej do budynku filii w Żdanowie, pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niewidomą certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niewidoma jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W filii w Żdanowie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online.

9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami

10. Informacje dodatkowe

Dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt. 

Email: biblioteka.mokre@bpgz.pl

Telefon: (84) 616 65 64